Grupa „Pszczółek” kolejny raz uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych w MEDIATECE. Tym razem tytuł naszego zajęcia to „Smerfy”. Dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat tej pięknej bajki. Mimo upływu czasu i wielu nowych innych bajek „Smerfy” nadal są oglądane i lubiane przez dzieci. Było dużo ciekawostek, przypomnienie  postaci tej bajki i rozwiązywanie zagadek. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzy wyszły z biblioteki i już pytały kiedy jeszcze tu przyjedziemy.

Dzieci z grupy III Agatka i Ignaś  reprezentowali nasze przedszkole na Festiwalu "Wiosna w wierszu i piosence - zagadki o owadach" zorganizowanym w Przedszkolu Samorządowym nr 24. Zadaniem dzieci było wykonanie kilku zadań konkursowych -  wykonanie zadania matematycznego, rozwiązanie krzyżówki,  zagadki obrazkowe oraz dokonać prezentacji stroju wybranego owada i przedstawienie kliku ciekawych informacji o prezentowanym  owadzie. Nasi reprezentanci Agatka i Ignacy przedstawili strój ważki. Ogromnie miło nam poinformować, że Agatka i Ignaś zajęli I miejsce. Wielkie gratulacje!!!!!

Wniosek wraz z deklaracją i oświadczeniem do pobrania w załącznikach pod tekstem lub w zakładce REKRUTACJA . Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do przedszkola.
Dnia 04.04.2024 roku dzieci z grup III, IV, V i VI wyjechały do MOK - u na przedstawienie pt. "Niesamowita wycieczka". Podczas spektaklu przedszkolaki miały możliwość poznania i przypomnienia sobie niektórych utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wiersze obu autorów od kilku już pokoleń bawią starszych i młodszych czytelników. Są pełne humoru, żartobliwe, a jednak niosące przesłanie. Podczas przedstawienia pojawiły się między innymi utwory: "Spóźniony słowik", w którym Pan Słowik niespiesznym krokiem zmierza na kolację; "Kwoka", którego bohaterka nie była zbyt dobrze wychowana. Pozostałe wiersze to także: "Do biedronki przyszedł żuk" , "Ręce i nogi", "Hipopotam", "Koziołeczek", "Samochwała" czy "Słoń Trąbalski". Dzieciom bardzo podobały się inscenizacje, z zainteresowaniem śledziły poszczególne sceny. Wyjechały z MOK - u zadowolone, bogatsze o kolejne doświadczenia.
Gr 3 brała udział w etnograficznych warsztatach Wielkanocnych które odbyły się na terenie Zamku Królewskiego.
Dzieci oglądały i tworzyły dekoracje inspirowane sztuką ludową. Miały okazję zobaczyć dawną izbę wiejską wraz z jej wyposażeniem oraz poznać życie ówczesnych ludzi.
Nadchodząca wiosna i Święta Wielkanocne niosą nadzieję na lepsze jutro, radość i wiarę w drugiego człowieka, wzajemną życzliwość i zrozumienie. Czas przedświąteczny w naszym przedszkolu to czas radości, kolorów, przygotowywania ozdób, pisanek i poszerzania wiadomości na temat tradycji związanych z tymi świętami. Z tej okazji  w przedszkolu zorganizowany został „Kiermasz ozdób wielkanocnych”. Znalazły się na nim niepowtarzalne, ręcznie wykonane przez dzieci przy pomocy pań pracujących w przedszkolu oraz dzieci i rodziców ozdoby wielkanocne. Ozdoby były piękne, kolorowe, zrobione z różnych materiałów: włóczki, wydmuszek, papieru, krepiny itd. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na organizację z okazji Dnia Dziecka.

21 marca dziewczynki z grupy VI: Marysia, Gosia, Iga i Julia wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie AKTYWNY I ZDROWY PRZEDSZKOLAK organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 11. Konkurs składał się z 3 części. W 1. części dziewczynki miały za zadanie skomponować zdrową przekąskę z dostępnych produktów. 2. część dotyczyła pytań o zdrowiu i aktywności ruchowej. Natomiast w części 3. dziewczynki miały za zadanie wykonać piramidę gimnastyczną. Dziewczyny świetnie poradziły sobie z zadaniami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
23-03-2024

KONCERT MUZYCZNY

Dnia 20.03.2024. w naszym przedszkolu odbył się kolejny KONCERT MUZYCZNY, podczas którego dzieci wzięły udział w pokazie tanecznym. Tanerze Klaudia i Maciek zaprezentowali HIP HOP. Podczas koncertu dzieci miały także możliwość nauki kilku podstawowych kroków HIP HOPU. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i chętnie uczestniczyli w zabawie.
23-03-2024

POWITANIE WIOSNY

21 marca obchodziliśmy bardzo ważne dla nas święto "Pierwszy Dzień Wiosny". Dla każdego przedszkolaka było to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz wesołych zabaw przy muzyce. Następnie wyruszyliśmy na spacer wokół przedszkola, podczas którego wraz z Marzanną pożegnaliśmy zimę. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę głośno śpiewając piosenki o wiośnie. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

Środa 24 kwietnia 2024

Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba