25-01-2024

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było w dniu 24.01.2024 roku w naszym przedszkolu,  gdzie odbył się Wielki Bal Karnawałowy pt. „KRAINA LODU”,  który prowadziły dwie animatorki: Ola i  Anita . Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Kolorowe światła, balony i  wiele innych dekoracji zrobił na dzieciach ogromne wrażenie.
W tym dniu  w przedszkolu już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka,. Radości przedszkolaków nie było końca. Dzieci świetnie bawiły się przy rytmach czaczy, samby, walczyka i  innych dziecięcych przebojach, chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach, pląsach i zabawach muzyczno- ruchowych. Kolorowe pociągi, tańce z balonami, szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie.
Zapraszamy do galerii zdjęć, która jest pod tekstem.

Kolejne warsztaty muzyczne grupy IV z Panią Justyną. Tym razem to przez muzykę staraliśmy się poznać zimę, jej magię i to jak możemy się z niej cieszyć oraz w jaki sposób możemy za pomocą różnych instrumentów muzycznych przedstawić jej piękno. Graliśmy na janczarach i marakasach . Bawiliśmy się przy dźwiękach pianina i ukulele.
10-01-2024

BAL KARNAWAŁOWY

24 styczniaa 2024 roku w naszym przedszkolu odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY. Na balu będą robione zdjęcia. Bliższe informacje na temat balu, zdjęć u wychowawców w grupach. Serdecznie zapraszmy wszystkie dzieci i życzymy miłej zabawy.
21-12-2023

WESOŁYCH ŚWIĄT

21-12-2023

JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność oraz miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci, jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.
Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę, dało się odczuć również w Przedszkolu Samorządowym numer 19 w Piotrkowie Tryb. By dodatkowo umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, dzieciaki z poszczególnych grup  w przedświątecznym tygodniu sprawiły wielką radość swoim bliskim wystawiając jasełka bożonarodzeniowe

!4 grudnia dzieci z grupy IV uczestniczyły w kolejnych warsztatach muzycznych. Warsztay pt. "Idą święta"muzycznie wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój. Przedszkolaki uczestniczyly w zabawach muzycznych oraz muzyczno-ruchowych. Razem z Panią Justyną grały również na instrumentach muzycznych znane kolędy i pastorałki perkusyjnych.
13-12-2023

KONCERT MUZYCZNY

13 grudnia odbył się kolejny KONCERT MUZYCZNY zatytułowany "Wyjątkowy gość". Podczas koncertu dzieci miały możliwość poznania nowego instrumentu. Był to fagot - instrument dęty drewniany. Nie obyło się także bez wspólnego śpiewu kolęd. Koncert bardzo się podobał.
Dnia 13 grudnia w grupie V odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Krainę Dziecka. Dzieci z zaangażowaniem robiły bombki choinkowe umieszczając ozdoby w środku plastikowej bombki i dosypując imitacje śniegu. W ten sposób powstałe bombki ozdobią choinki w ich domach.
12-12-2023

WYJAZD DO MOK-U

Dnia 11grudnia dzieci z grup IV, V i VI byly w MOK na baśni muzycznej o tematyce świątecznej pt. "MIKOŁAJ SPEŁNIA SNY" . Przedszkolaki obejrzały przepiękną humorystyczną, a zarazem wzruszająca baśń o ponadczasowych wartościach takich jak: wiara w Św. Mikołaja, dobro zawsze zwycięża zło. W Krainie Św. Mikołaja figlarne skrzaty Maniek i Gutek pakowały prezenty. Nad wszystkim czuwała groźna Pani Inspektorka Kontrolka. Prezenty gotowe, czas wyruszać w drogę, lecz.....Św. Mikołaj zniknął!!! Co tu robić??? Superman Rudolf wyrusza czym prędzej do Krainy Zaczarowanego Dzwoneczka. Wszystko teraz zależy od dzieci, jeśli wierzycie w Św. Mikołaja to on na pewno do was przyjdzie. Bo... Św. Mikołaj naprawdę istnieje!!! Dzieci brały czynny udział w spektaklu i śpiewaniu piosenek. Bogata scenografia, kolorowe kostiumy, świąteczna muzyka, niespotykane efekty świetlne, sprawiły, że spektakl pozostawił niezapomniane wrażenia.
Dnia 4 grudnia 2023 roku w naszym przedszkolu,  grupie II - BIEDRONKI - odbyło się pełne radości pierwsze spotkanie integracyjne z rodzicami. Dzieci z entuzjazmem prezentowały swoje umiejętności podczas recytacji wierszy, śpiewania piosenek i tańca. Rodzice również chętnie przyłączyli się do wspólnych zabaw. Wraz z dziećmi stworzyli kolorowe prace plastyczne "Renifer". Spotkanie to było nie tylko okazją do śmiechu i zabawy, ale także do refleksji dla rodziców. Karty obserwacji pozwoliły im zgłębić postępy swoich pociech, zrozumieć ich poziom rozwoju oraz docenić wkład przedszkola w edukację. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy mieli przyjemność skosztować poczęstunku, który został przygotowany przez rodziców. Spotkanie integracyjne z pewnością pozostawiło niezapomniane wspomnienia i wzmocniło więź między przedszkolem, dziećmi a ich rodzicami.

Czwartek 28 marca 2024

Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat