06-12-2023

MIKOŁAJKI

"6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty".
Tego dnia również nasze przedszkole odwiedził Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, a na plecach dźwigał bardzo ciężki worek z prezentami. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, a Mikołaj obdarował wszystkie dzieci upominkami oraz smakołykami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Mikołaju - bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
5 grudnia 2023 roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie teatralne „ZIMOWA OPOWIEŚĆ”. Ze spektaklem lalkarsko- aktorskim przyjechał do nas teatr WidziMiSię
 Bohaterami przedstawienia było rodzeństwo- dziewczynka i chłopiec. Chłopczyk tak bardzo chciał dostać prezent, aż pewnego dnia popad z tego powodu w poważne kłopoty. Spotkało go całe mnóstwo przygód, które naszym przedszkolakom bardzo się spodobały.
Wszyscy z dużym zaciekawieniem śledzili losy bohaterów, a na koniec nagrodzili aktorów głośnymi brawami.

03-12-2023

DZIEŃ ZIELONY

W piątek 1 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zielony. W związku z tym nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono i brały udział w zajęciach edukacyjnych promujących zasady zdrowego odżywiania oraz sposoby aktywnego spędzania czasu.  Dzieci wieloma zmysłami miały okazję poznać wielorakość zielonych warzyw i owoców, jak również ziół, które możemy wykorzystywać na wiele sposobów w pysznych potrawach.  Mamy nadzieję, że przybliżenie przedszkolakom jak wiele wartości mają zielone warzywa i owoce, w niedalekiej przyszłości sprawi, że będą one chętniej po nie sięgać.

Grupa VI kolejny raz odwiedziła MEDIATEKĘ. Dzieci wzięły udział w przygotowanych przez bibliotekę zajęciach. Tym razem zajęcia dotyczyły przygód SMERFÓW. Przedszkolaki świetnie bawiły się rozwiązując zadania związane z bohaterami serii książek o Smerfach. Do przedszkola wszyscy wrócili zadowoleni.
30-11-2023

ANDRZEJKI

Andrzejuki w grupie III. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby.  Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznych zabawach andrzejkowych.  Dzień ten dostarczył wszystkim wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

29-11-2023

KONCERT MUZYCZNY

Kolejny KONCERT MUZYCZNY za nami. Na tym spotkaniu zatytuławanym "Bajka czy nie bajka?" gościliśmy artystę z Ameryki Południowej. Dzieci miały możliwość poznać nowe, być może nieznane dotąd instrumenty. Nie obyło się bez wspólnych tańców i śpiewu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
W piątek 24 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ CZERWONY. W tym dniu dzieci i panie przyszły ubrane na czerwono. Dzieci uczestniczyły w wesołych zabawach i grach podporządkowanych tematyce dnia. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych. Dzieci rozmawiały o zdrowych czerwonych owocach i warzywach.  Poszukiwały koloru czerwonego w swoich salach. Nawet panie z kuchni w tym dniu przygotowały zupę koloru czerwonego. Uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych utwierdziły nas w przekonaniu, że dzieci ciekawie i wesoło spędziły czas.

23  listopada (czwartek) w grupie IV dzieci poprzez zabawę,, zagadki muzyczne, piosenki wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia. Smok, który zagościł na tych zajęciach zachęcał do zdrowego odżywiania się.
Zakończyliśmy zbiórkę karmy dla piotrkowskiego schroniska dla zwierząt. Bardzo dziękujemy za wspieranie postaw empatii i wolontariatu rodzicom naszych pociech.
Ważki jako najstarsza grupa z naszego przedszkola została zaproszona przez dzieci z klas młodszych na przedstawienie "Kolorowa jesień". Wszystkich artystów  nagrodziliśmy gromkimi brawami. Zrobiliśmy również sobie zdjęcie ze szczególnymi aktorami - naszymi dawnymi, starszymi kolegami. Jako, że byliśmy tam pierwszy raz otrzymaliśmy miłe upominki.

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl