"Dzisiaj ostatni dzień tu w przedszkolu,
szybko minęły te cztery lata...."

22 czerwca 2023 roku grupa „Biedronek” uroczyście pożegnała przedszkole. Przedszkolaki wierszem i piosenką podziękowały rodzicom, Pani Dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola za opiekę i wychowanie.  W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście docenili ich występ gromkimi brawami. Było dużo uśmiechu, ale także i łzy wzruszenia Na zakończeniie absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola  i książki. Po programie artystycznym wszyscy wspólnie bawili się na pikniku.
Dziękujemy naszym absolwentom za cudowne cztery wspólnie spędzone lata. Dziękujemy za wzruszenia i emocje , których nam dostarczyliście. Życzymy wam wielu sukcesów w szkole i słonecznych, pełnych przygód wakacji.

25-06-2023

DZIEŃ RODZINY

GRUPA II
18-06-2023

ZACZAROWANY LAS

GRUPY III i VI
Hania, Zuzia, Aleksander i Igor z grupy „Biedronki” reprezentowali nasze przedszkole w konkursie pt. „AKTYWNY I ZDROWY PRZEDSZKOLAK”
Celem konkursu  było:
  • rozwijanie gibkości, zwinności, równowagi, siły i koordynacji ruchowej
  • wyrabianie poczucia odpowiedzialności za współćwiczącego
  • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie
  • integracja środowiska przedszkolnego
  • rozwijanie pomysłowości i kreatywności
  • propagowanie zdrowego odżywiania.

Dzieciaki  zajęły III miejsce. Wykonały bardzo trudną figurę gimnastyczną i zdrową przekąskę w kształcie pawia do przygotowania której wykorzystano owoce. Gratulujemy!!!!

Choć wakacje zbliżają się wielkimi krokami nasze przedszkolaki nie zwalniają tempa…
W miniony poniedziałek  11 czerwca 2023 roku odbył się u nas pokaz tańców.  Każda grupa przygotowała wraz ze swoimi paniami układ taneczny.
Poza tym, że taniec rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość, uwagę, orientację, wyobraźnię i inteligencję twórczą to przede wszystkim jest świetną zabawą i rewelacyjnie wpływa na poprawę samopoczucia!
Nasze przedszkolaki praktykują taniec od małego. A wy? Polecamy!

WYCIECZKA GRUPY V

6  czerwca 2023 roku dzieci z grupy v wybrały się na wycieczkę do Żarek. W pierwszej kolejności zwiedzaliśmy  Muzeum Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.  Przedszkolaki wyruszyły w pasjonującą podróż w przeszłość, w trakcie której poznały historię pięciu głównych rzemiosł, obecnych od wieków w Żarkach. Zapoznały się z dawnym rzemiosłem i pracą bednarza, kołodzieja i szewca. Ciekawym miejscem były autentyczne pomieszczenia Starego Młyna. . Była to ciekawa przygoda, poznać przedmioty i dawne zawody, które dzisiaj pozostają już tylko w pamięci ludzi starszych.
Następnym punktem były warsztaty w Etno Jurze podczas których dzieci  pod okiem fachowców zrobiły sowy z siana.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Fabryki Słodyczy pod magiczną nazwą ,, Hokus Pokus”. Najmłodsi mogli na własne oczy zobaczyć jak powstają cukierki i lizaki od momentu kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników, aromatów oraz wyrabianie masy cukrowej, a na końcu najbardziej przyjemna część warsztatów – własnoręcznie formowanie swojego , kolorowego lizaka.
Po wielu atrakcjach wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni do swoich domów, gdzie mogliśmy opowiedzieć najbliższym o wszystkim co spotkało nas na wycieczce w Żarkach. To była słodka, pełna pozytywnych wrażeń wycieczka.

Warsztaty grupa III

KONCERT FILHARMONII

05-06-2023

Wszystko, co było Twoim marzeniem..
co jest i będzie w przyszłości,
niech nie mija z cichym westchnieniem
lecz się spełni w całości.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy