31-05-2023

WYCIECZKA GR IV

OSADA LEŚNA W KOLE
W czwartek 18 maja odbył się finał XIX edycji Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych z cyklu Bajkowa Parada pt. „Historia pewnej biblioteki...”. Tegoroczna edycja była poświęcona historii książki. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy VI, które przygotowały spektakl pt. ,,Nocne marki". Miło nam poinformować, że zdobyliśmy I miejsce podczas przeglądu. Małym aktorom - gratulujemy!
17 maja 2023 roku gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk Widzimisie z znaną i bardzo lubianą przez dzieci bajką „JAŚ I MAŁGOSIA””
Jaś i Małgosia to bajka o tytułowym rodzeństwie, które pewnego razu wyrusza z tatą do lasu w poszukiwaniu pokarmu jagód , grzybów. W domu drwala i jego żony panuje bieda , a Jaś i Małgosia mimo to , że są jeszcze mali starają się pomóc jak potrafią mamie i tacie. Jedna z kolejnych wypraw kończy się zgubieniem drogi do domu. Dzieci zostają na noc w lesie same i po kolejnych próbach odnalezienia drogi trafiają na chatkę z piernika , całą lukrowaną ozdobioną słodkościami, nie wiedząc kto w niej mieszka zaczynają zajadać się smakołykami , aż tu nagle pojawia się zła baba jaga ze swoim kocurem... Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

12 maja 2023 roku odbył się konkurs ekologiczny  „W zgodzie z przyrodą". W tym roku konkurs był pod hasłem „Piękno naszych lasów”. Nasze przedszkole reprezentowało 2 dzieci z grupy V – Basia i Olaf. Głównym celem konkursu było kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych. Uczestnicy mieli do wykonania sześć zadań : rozwiązywali krzyżówkę, układali obrazek z części, rozwiązywali zagadki słowne o zwierzętach leśnych, segregowali odpady do odpowiednich pojemników, odkodowywali obrazek oraz prezentowali wykonane przez siebie prace plastyczne nt. "Piękno naszych lasów" wykonane wcześniej w przedszkolu. Nasze dzieci zajęły II miejsce i otrzymały  pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Gratulujemy!

W naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć Ratownika Medycznego – pana Tomka. W spotkaniu wzięły udział dzieci z gr. III i IV. Na samym początku Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki  wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe  oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć obserwowały również w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się „małymi ratownikami”. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Tomkowi za wizytę i wykonały wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Grupa Biedronki" kolejny raz odwiedziła MEDIATEKĘ. Tym razem uczestniczyła w lekcji bibliotecznej pt. "Rękawiczka w zupie". Dzieciaki zostały zapoznane z książkami: "Rękawiczka" oraz "Najlepsza zupa na świecie". Pierwsz książka to Ukraińska bajka ludoewa posiadając ustny rodowód, umila wieczorny czas dzieciom już od wieków. Niepozorna bajka zaprasza, ba — wciąga do zabawy i czytania, nawet najbardziej rozkojarzonych młodych czytelników.  Pewnego dnia podczas spaceru w lesie dziadek gubi rękawiczkę. W cudowny, choć dla dziecka zapewne oczywisty i niewymagający tłumaczenia, sposób zguba staje się domem dla kolejno pojawiających się na ścieżce zwierząt. Tych mniejszych — myszki, żaby, zajączka, ale i większych: lisa, wilka i dzika, nie wspominając już o potężnym niedźwiedziu.
Druga książka. Urzekająca książka na zimowe wieczory. W jeden z takich wieczorów zziębnięte zwierzęta przychodzą się ograć w domku żółwia. I zostają tam na cały wieczór. Piękna historia o tym, że razem można zrobić fajne rzeczy i przy okazji świetnie się bawić, że przyjaciele są ważni i chce się być z nimi częściej. A oprócz fajnej historii są jeszcze piękne, ciekawe ilustracje.
Dzieci poznaly piękne histori oraz to, że przyjaźń w życiu jest bardzo ważna. Podczas zajęcia rozwiązywały zagadki, rysowały i to co jest bardzo ważne, że czytanie książek jest bardzo ważne i przyjemne i nigdy się nie nudzi. Wszyscy w dobrych nastrojach i z nowym bagażem wiadomości wrócili do przedszkola.
26 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Piotrkowie Tryb., odbył się konkurs recytatorski "Witajcie w nasze bajce" z elementami języka angielskiego. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy. W konkursie tym nasze przedszkole reprezentowała Hanna Moraczewska z gr V "Biedronki", która zajęła II miejsce.  Hani jako jedyna uczestniczka recytowała trzy wierzsze J. Brzechwy  wyłącznie w języku angielskim.  GRATULUJEMY!!!
Festiwal ,,Wiosna w wierszu i w piosence-wiosenne zagadki"
Każdy konkurs, festiwal uczy nas czegoś nowego. Zdobywanie doświadczenia - wzbogaca. W tegorocznym festiwalu nasze przedszkole reprezentowała grupa ,,Motylki". Konkurs składał się z dwóch etapów: taniec ,,Wytańczmy Wiosnę" oraz drugiej części -  arcytrudne zadania: quizy, krzyżówki, puzzle itd. Taniec przygotowany przez dziewczynki z grupy "MOTYLKO" zajął I miejsce.
Było ciekawie i inspirująco.
GRATULIJEMY!!!

3 kwietnia dzieciaki z grupy V „BIEDRONKI” odwiedziły Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Piotrkowie Tryb.
SOWA to przestrzeń do samodzielnego eksperymentowania. Wystawa składa się z 15 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze, czy zadanie – usyp mapę.  Dzieci chętnie korzystały z eksponatów i każdy w inny sposób doświadczał. Była to godzina nowych doświadczeń i spostrzeżeń.
Zapraszamy do galerii.

Piątek 29 marca 2024